Translate

четверг, 29 ноября 2012 г.

итоги олимпиады


ოლიმპიადის  შედეგი I ტური 3.11.12წ.

  82     ტაბატაძე    8  
 91   ოგანეზოვა  ვიქტორია  11
92   მაზურიკ 12
92 ხასიდაშვილი 9
9 2  აბრამიძე      8  
92  მალიშავა  11
92  ოგანეზოვა იზაბელა   9
101 მუზაშილი   17
101ბექაური  17
112 ბელქანია

ვერ  გავიდნენ


82ლომაძე   4
82ჯომარჯიძე  3
102ჭოლოკავა 6
112გიორგაძე  6
112  ფხალაძე  5


2012-2013 წ. ოლიმპიადის მე-3 ტურის გამარჯვებულები  არიან:



ანასტასია მაზურიკი 9,,2,,
ოგანეზოვა  ვიქტორია  9,,1,,

გაკვეთილის გეგმა


  
  აკვეთილის მთავარი თემა
‘’ექსკურსია სანქტ-პეტერბურგში’’
სწავლების საფეხური
         III
    ოსწავლეთა პროფილი
         15    მოსწავლე
 
 
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
ესგ ს გათვალისწინებული  საგანი
 
 
 
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
 
 უცხ.III.23.მოსწავლე  იცნობს  სამიზნე  ქვეყნის  სოციო-კულტურულ  რეალობას.

უცხ.III.19.მოსწავლე  წარმოადგენს  ზეპირ  მოხსენებას  მისთვის  საინტერე სო  თემაზე.

უცხ.III.16.მოსწავლე  მონაწილეობს  ინტერაქციაში.

წინასწარი ცოდნა
 
   II
 
 
შეფასების საგანი და პროცედურები
 
ფასდება ზეპირი მეტყველება და პრეზენტაცია.
შეფასება მიმდინარე განმავითარებელი  და  მიმდინარე
განმსაზღვრელი.
 
 
 
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
 
. ისთ-ს  კაბინეთში  პროექტორი,ეკრანი,კომპიუტერები,სტენდი,ფოტო  და    ვიდეომასალები, ღია  ბარ
ათების  ალბომი,    სახელმძღვანელო-8  კლ.,,რუსული  ენა’’,ავტორი-მაია  რევია,რვეული,კალამი.



 
 
 
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
               A  გამოწვევა

5წ.      აქტივობა 1.

მოსწავლეები  უყურებენ  ვიდეოფილმს,,თ ანამედროვე  პეტერბურგი’’,რომელიც  გადის  რახმანინოვის  მუსიკის  თანხლებით.ისმის  პედაგოგის  კითხვა:,,რაზე  ვისაუბრებთ  დღეს?’’

             B შინაარსის რეალიზება


15წ.  აქტივობა 2.

მოსწავლეები  ეცნობიან  ტექსტს  გვ.94,მეთოდით ,,ეფექტური  ნიშანთა  სისტემა’’,ამისთვის   მოსწავლეები  ხაზავენ  ცხრლს:

    v
    +
     -
    ?
ვიცოდი
ახალია
ეწინაამდეგება
ჩემს ინფორ-
მაციას.
რა და-
მაინ-
ტერესა



10წ. აქტივობა 3.
ისთ-ს  გამოყენებიტ  პეტერბურგზე  პრეზენტაციის  ნახვა,ახალი  ინფორმაციის  გააზრება,ლექსიკური  მარაგის  გამდიდრება.

     C  რეფლექსია

10წ. აქტივობა 4.

ინტერაქცია-მოსწავლეებე  ყვებიან   ტექსტს  ძველ  და  ახალ  პეტერბურგზე  მომზადებული  სტენდის  მიხედვით.

 3წ.           აქტივობა  5

გაკვეთილის  შეჯამება.
სქემის  განხილვა.
,,რა იყო  ახალი  და  საინტერესო?რა   კითხვები  ჩაწერეთ  ბოლო სვეტში?’’


2წ.         აქტივობა  6.

საშინაო  დავალება:ტექსტ ის  1 ნაწილის  მოყოლა,ისთ-ს  გამოყენებით  მოიძიეთ დასმულ  კითხვებზე   პასუხი.

გაკვეთილის  და  მოსწავლეების  შეფასება.


 
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი
 

https://nick-name.ru/nickname/id1366451/

Теория поколений или объяснение вечного конфликта ,,отцов" и ,,детей".

  Теория смены поколений Штрауса—Хоу «Наша молодёжь любит окружить себя   роскошью,   она дурно воспитана! Она смеётся над своими нача...