გაკვეთილის მთავარი თემა
|
‘’ექსკურსია სანქტ-პეტერბურგში’’
| ||||||||
სწავლების საფეხური
|
ს III
| ||||||||
მოსწავლეთა პროფილი
|
15 მოსწავლე
| ||||||||
გაკვეთილის მნიშვნელობა/აქტუალობა
|
ესგ ს გათვალისწინებული საგანი
| ||||||||
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
უცხ.III.23.მოსწავლე იცნობს სამიზნე ქვეყნის სოციო-კულტურულ რეალობას.
უცხ.III.19.მოსწავლე წარმოადგენს ზეპირ მოხსენებას მისთვის საინტერე სო თემაზე.
უცხ.III.16.მოსწავლე მონაწილეობს ინტერაქციაში.
| ||||||||
წინასწარი ცოდნა
|
ს II
| ||||||||
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
ფასდება ზეპირი მეტყველება და პრეზენტაცია.
შეფასება მიმდინარე განმავითარებელი და მიმდინარე
განმსაზღვრელი.
| ||||||||
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
. ისთ-ს კაბინეთში პროექტორი,ეკრანი,კომპიუტერები,სტენდი,ფოტო და ვიდეომასალები, ღია ბარ
ათების ალბომი, სახელმძღვანელო-8 კლ.,,რუსული ენა’’,ავტორი-მაია რევია,რვეული,კალამი.
| ||||||||
გაკვეთილის მსვლელობა/საკლასო მენეჯმენტი
|
A გამოწვევა
5წ. აქტივობა 1.
მოსწავლეები უყურებენ ვიდეოფილმს,,თ ანამედროვე პეტერბურგი’’,რომელიც გადის რახმანინოვის მუსიკის თანხლებით.ისმის პედაგოგის კითხვა:,,რაზე ვისაუბრებთ დღეს?’’
B შინაარსის რეალიზება
15წ. აქტივობა 2.
მოსწავლეები ეცნობიან ტექსტს გვ.94,მეთოდით ,,ეფექტური ნიშანთა სისტემა’’,ამისთვის მოსწავლეები ხაზავენ ცხრლს:
10წ. აქტივობა 3.
ისთ-ს გამოყენებიტ პეტერბურგზე პრეზენტაციის ნახვა,ახალი ინფორმაციის გააზრება,ლექსიკური მარაგის გამდიდრება.
C რეფლექსია
10წ. აქტივობა 4.
ინტერაქცია-მოსწავლეებე ყვებიან ტექსტს ძველ და ახალ პეტერბურგზე მომზადებული სტენდის მიხედვით.
3წ. აქტივობა 5
გაკვეთილის შეჯამება.
სქემის განხილვა.
,,რა იყო ახალი და საინტერესო?რა კითხვები ჩაწერეთ ბოლო სვეტში?’’
2წ. აქტივობა 6.
საშინაო დავალება:ტექსტ ის 1 ნაწილის მოყოლა,ისთ-ს გამოყენებით მოიძიეთ დასმულ კითხვებზე პასუხი.
გაკვეთილის და მოსწავლეების შეფასება.
|
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ცენტრი
Комментариев нет:
Отправить комментарий